Irlandia oszalała

Czynsze w Irlandii można już z czystym sumieniem nazywać absurdalnymi, jeżeli w ogóle znajdzie się oferty najmu.

 

Na znanym w całej Irlandii portalu ogłoszeniowym Daft.ie pojawiło się ogłoszenie, a nie pochodzi ono ze stolicy, czy nawet sporego Cork, ale z czwartego co do wielkości miasta na wyspie – Galway.

W pięknym skądinąd Galway można więc zamieszkać w dużym komfortowym, jak brzmi opis lokalu, pokoju, a za jego wynajem należy zapłacić 250 € tygodniowo, czy też 1000 € miesięcznie.

 

W cenie otrzymamy garderobę i prywatną łazienkę z prysznicem oraz brzęczącą w niewielkiej odległości od łóżka lodóweczką. Do tego właściciel tego „apartamentu” dorzuci darmowy Internet i telewizję kablową, a i dla wielbicieli dań odgrzewanych mikrofalówkę.

Przyszły najemca powinien być również niepalący, ale w nagrodę nie zapłaci za prąd, a i będzie miał dostęp do patio oraz ogrodu.

W pobliżu znajduje się parking, więc i może być posiadaczem wozu dowolnej marki.

 

Jedynymi plusami, którego można się doszukać to centralne ogrzewanie i to przy założeniu, że landlord lubi ciepłe mieszkanie i w okresie zimowym będzie je odpowiednio ogrzewał. Jeżeli najemca lubi centrum, jest i jego bliskość, gdyż lokal znajduje się zaledwie 2 minuty spacerem od Eyre Square, czyli centralnego punktu Galway.

Zainteresowani ofertą mogą wybrać też częstotliwość wnoszenia opłat, a to oznacza, iż płacić tygodniowo lub miesięcznie, co także zostało nadmienione w ogłoszeniu.

 

Drogo, jakby na to nie patrzeć…

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Daft.ie

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Większe bezpieczeń
Ciepło będzie trwa
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »