I Ty możesz zostać funkcjonariuszem An Garda Siochána

Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczyna w tych dniach dużą kampanię rekrutacyjną, a jej celem jest zatrudnienie ponad 1500 nowych policjantów.

 

Rekrutacja rozpocznie się wkrótce, a zwiększanie stanu osobowego w Gardzie do 15.000 osób, ma potrwać przez najbliższe trzy lata. Jak mówił sam minister Charlie Flanagan, nowa praca da „ekscytujące możliwości”, a będzie można pracować w dziale ścigającym cyberprzestęców, w ochronie dzieci, zwalczaniu terroryzmu i nadużyć finansowych, a i współpracować z funkcjonariuszami na całym świecie.

 

Charlie Flanagan:

Zachęcam wszystkich zainteresowanych wsparciem misji An Garda Siochána, aby chronić i służyć społeczeństwu. Kariera w An Garda Siochána jest satysfakcjonującą służbą publiczną, której członkowie wnoszą istotny wkład w bezpieczeństwo i dobre samopoczucie społeczności, którym służą na co dzień.

 

Wniosek może złożyć każda osoba mieszkająca w Irlandii legalnie, a po przejściu wszystkich etapów rekrutacji, rozpocznie szkolenie w Szkole Policji w Templemore. Podczas procesu opiniowania wniosków, członkowie komisji sprawdzą przeszłość potencjalnego kandydata, a także ocenią jego potencjalną przydatność do służby, aby następnie sprawdzić jego warunki psychiczne i fizyczne.

Ministerstwo Sprawiedliwości mówi też, iż bardzo chętnie powita kandydatów z innych krajów i nie wyłącza z tego osób spoza Unii Europejskiej.

 

Więcej informacji znaleźć można na stronie Public Appointments Service, a i złożyć wniosek o przyjęcie do Gardy.

Pierwsi wybrani kandydaci rozpoczną szkolenie już pod koniec tego kwartału.

Bogdan Feręc

Źr: Department of Justice

Zdj: Garda

Podziel się z innymi
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »