Historyczne spotkanie

Przedstawiciele Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i Korei Północnej prowadzą rozmowy, które mają doprowadzić do denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.

 

Pierwsze rozmowy były próbą zbliżenia stanowisk Donalda Trumpa i Kim Dzong Una, aby dzisiejsze singapurskie spotkanie w ogóle mogło się odbyć. Do omówienia pozostały jeszcze kluczowe kwestie, czyli sama rezygnacja Koreańczyków z Północy z broni nuklearnej, a i przyszłe zjednoczenie obu Korei, co zapowiadał nawet sam Kim Dzong Un.

Obaj przywódcy są w Singapurze już od wczoraj, jednak do spotkania dojdzie dopiero po ustaleniu wszystkich szczegółów, podaje Północnokoreańska Agencja Informacyjna KCNA.

 

Jak donoszą dziennikarze, relacjonujący przebieg szczytu, obie strony mają wolę osiągnięcia porozumienia, a i mówi się o zmianie narracji Koreańczyków. W relacjach dodaje się również, że istnieje duże prawdopodobieństwo osiągnięcia porozumienia, gdyż strona koreańska ma dużą wolę zbudowania trwałego mechanizmu pokojowego na Półwyspie Koreańskim.

Komentatorzy mówią jednocześnie, iż prowadzone rozmowy, nie przypominają wcześniejszych spotkań, co zwiastuje nadejście „nowej ery” w Korei Północnej, co jednocześnie daje nadzieję na osiągnięcie porozumienia.

 

Amerykańska administracja z dużą dozą ostrożności wypowiada się o szczycie oraz ewentualnym porozumieniu, stwierdzając, że wszystkie scenariusze są możliwe na obecnym etapie rozmów.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Reuters

Podziel się z innymi
Problem mieszkaniowy
Zabójstwo Polaka w
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »