Guinness, jako atrakcja turystyczna

Dublińska fabryka Guinnessa nie jest traktowana wyłącznie, jako browar, a jedna z głównych atrakcji turystycznych w Irlandii.

 

Fáilte Ireland poinformowało, iż w minionym roku Guinness Storehouse w Dubline przyciągnął 1,7 mln turystów i był to drugi rok z rzędu, w którym turyści tak licznie odwiedzali firmę. Zgodnie z tymi danymi Fáilte Ireland uznało, że Guinness Storehouse stał się jedną z najliczniej odwiedzanych atrakcji turystycznych w kraju w 2017 roku.

W porównaniu do roku 2016 w 2017 „Bramę Świętego Jakuba” odwiedziło o 64.000 więcej, co cieszy, ale może być to spowodowane pewnym zabiegiem marketingowym.

 

Wzrost ilości turystów rozpoczął się w chwili, kiedy Guinness wprowadził do swojej turystycznej oferty kufelek ich sztandarowego produktu górnej fermentacji, a tym może raczyć się bezpłatnie każdy odwiedzający Guinness Storehouse.

 

Niezależnie od tego Patricia Callan, dyrektor Federacji Alkoholowej Napojów Alkoholowych w Irlandii, powiedziała, że ​​„dane pokazują ważną rolę branży napojów alkoholowych w irlandzkiej turystyce”.

 

Drugie na liście najbardziej popularnych miejsc w Irlandii są Cliffs of Moher, dodaje Fáilte Ireland.

Bogdan Feręc

Źr: Fáilte Ireland

Zdj: Guinness.co

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Kierowcy poszukiwani
Człowiek Roku Europ
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »