Gerry Adams ostrzega Irlandię

Ustępujący ze stanowiska po 34 latach lider Sinn Fein Gerry Adams w jednym z ostatnich wywiadów, jako szef partii ostrzegł przed wpływem Brexitu na Irlandię.

 

Swoje obawy Adams buduje przede wszystkim na niepewnej sytuacji w brytyjskim obozie rządzącym, ale też na stosunkach, jakie będzie utrzymywał gabinet w Londynie z Brukselą i 27 stolicami krajów Unii Europejskiej.

W przypadku Irlandii Brexit będzie katastrofalnym wydarzeniem, mówił Adams, jednocześnie dodając, iż nie należy postrzegać go, jako impulsu dla rozwoju kraju.

 

Najwięcej problemów spotka Irlandię w chwili opuszczenia przez Brytyjczyków wspólnego rynku, co Adams widzi, jako katastrofę gospodarczą, a ta ponownie wepchnie wyspę w objęcia kryzysu. Negocjacje wyjściowe Wielkiej Brytanii z Unią Europejską są pełne sprzecznych sygnałów i rozbieżnych w swoim wydźwięku komunikatów, a zarówno Republice, jak i Irlandii Północnej, nie pomoże specjalny status, jaki zagwarantować ma umowa Brexitowa.

Irlandia może uchronić się przed skutkami Brexitu i wyjść z niego poobijana, ale bez znacznych strat, bo i plan, jaki jest przygotowywany, oczywiście jest do zrealizowania, dodał Gerry Adama, ale nie należy przyjmować, że zapewni on Irlandii pełne bezpieczeństwo gospodarcze.

 

Adams jest kolejnym politykiem opozycyjnym, który w Brexicie widzi wiele zagrożeń dla Irlandii, czego, chyba tylko z obowiązku, nie mówi ugrupowanie rządzące. (BF)

Źr: BBC

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Rośnie ilość pró
Specjalne posiedzeni
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Translate »