Gerry Adams kucharzem

Podziel się z innymi

Emerytura popycha czasami byłych polityków w dziwne rejony aktywności i tak dzieje się z byłym szefem Sinn Féin, który, co będzie chyba zaskoczeniem dla wielu osób, postanowił wydać książkę kucharską.

 

Informację można znaleźć na Twitterze Gerry’ego Adamsa, który spodziewa się, iż publikacja trafi do księgarń w całym kraju oraz w Irlandii Północnej, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Adams nie musi bać się chyba klęski, bo samo nazwisko będzie napędzać sprzedaż, ale może spotkać się z krytyką, o ile domorosłym kucharkom i kucharzom, jakiś przepis nie wyjdzie.

 

Gerry Adams znany jest, jako autor wielu książek, ale były to zazwyczaj publikacje historyczne i pamiętniki, jednak teraz to zupełna odskocznia od dotychczasowej pracy pisarskiej, co może stać się nową drogą życiową byłego polityka.

Nie można wykluczyć, że Adamsowi zostanie zaproponowany jakiś autorski program w BBC lub RTÉ, w którym na ekranach telewizorów będzie tworzył politykę kulinarną Irlandii.

 

W książce, co podkreśla Gerry Adams, znalazły się również przepisy jego partyjnych koleżanek i kolegów oraz przyjaciół, a wszystko w do przeczytania będzie w „The Negotiators CookBook”. Książka nie będzie wyłącznie zbiorem przepisów kulinarnych, bo autor zawarł w niej też opowieści o życiu politycznym oraz kilkadziesiąt anegdot ze swojej politycznej kariery.

 

Super, trzeba będzie kupić i zobaczyć, w jakim kierunku biegną kulinarne fantazje Adamsa, ale chyba zacząłem czekać na emeryturę Endy Kenny’ego, który już w przyszłym roku złoży mandat poselski. Może i były premier napisze podobną książkę, ale żeby nie powielać schematu np. o pieczeniu ciast.

Bogdan Feręc

Źr: Twitter – Gerry Adams

Tragiczna sytuacja h
Martwe ssaki morskie
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »