Francja i Austria – ramię w ramię

Ośmielona postępowaniem Austrii Francja postanowiła wydać wojnę radykalnemu islamowi, a wezwał do tego prezydent Emmanuel Macron.

 

W swoim wystąpieniu przed szefami władz lokalnych, ale i biznesmenami prezydent Macron powiedział, iż należy skończyć z pobłażliwością wobec imigrantów z muzułmańskim rodowodem i zlikwidować utworzone getta oraz islamskie enklawy.

Wypowiadając te słowa Macron miał na myśli zarówno radykalne grupy muzułmańskie, jak i ich gorszy odłam, czyli ekstremistów, których należy powstrzymać przed szerzeniem swoich zbrodniczych idei wśród emigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Macron zaapelował też do władz lokalnych oraz policji, aby rozpoczęto działania w powstałych już gettach, w których żyją muzułmanie, a także mówił o likwidacji „stref bez wejścia”.

 

Zadanie nie będzie łatwe i o tym także wspomniał francuski prezydent, bo jak się okazuje, w kraju jest obecnie ponad 1500 obszarów, gdzie powstały muzułmańskie, zamknięte na innowierców i integrację enklawy. Prezydent Macron, nie spodziewa się również, że wszyscy mieszkańcy obozów dostosują się do jego zaleceń, jednak chciałby stanowczych działań władz lokalnych wspieranych przez oddziały policji.

Plan, jaki nakreślił prezydent, nie jest narzucony, jak dodał Macron, ale powinien być realizowany, by w pierwszej kolejności powstrzymać tworzenie nowych obozów, które przerodzą się następnie w strefy zamknięte, a tych nie może swobodnie kontrolować nawet francuska policja.

 

Najgorsza sytuacja mówił dalej Macron, panuje obecnie na przedmieściach skupisk miejskich, w których odnotowano duży napływ imigrantów oraz obserwuje się zjawisko powstawania „społeczeństw równoległych”.

 

Kolejnym krokiem będzie wydalenie z kraju radykałów oraz osób głoszących idee ekstremistyczne, a także nawołujących do ignorowania francuskiego prawa na rzecz szariatu.

Bogdan Feręc

Źr: Le Monde

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Ostrzeżenie o pogod
Spóźniony prom
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »