Enda Kenny za rok…

Podziel się z innymi

Ten tytuł jest wieloznaczny, bo za rok w przypadku Endy Kenny’ego wiele się zmieni, a to niektórych bulwersuje.

 

Za rok Enda Kenny nie będzie już posłem. No, może za nieco więcej niż rok, ale nie czepiajmy się szczegółów. Za rok, za każdy rok na emeryturze, Enda Kenny otrzyma 126.000 €, ale to nie wszystko, bo na pożegnanie dostanie coś ekstra.

Były premier, a i były szef Fine Gael na zakończenie pracy w Dáil otrzyma jednorazowo kwotę 378.000 €.

 

W przyszłym roku Enda Kenny będzie miał ukończone 67 lat i już wtedy będzie mógł pozwolić sobie na odpoczynek, co zapewnią mu państwowe pieniądze. Tygodniowo więc na konto byłego szefa rządu wpłynie 2400 €, a to oznacza, iż dziennie 342 €.

Istotne w tej emerytalnej wyliczance jest to, że tak będzie się dziać do ostatnich chwil życia byłego premiera, więc Kenny nie musi bać się o swoją przyszłość.

 

Przeciwnicy Endy Kenny’ego mówią, iż ten były nauczyciel nie powinien otrzymywać tak wysokiej emerytury, co wypominają mu przede wszystkim koleżanki i koledzy po fachu, bo oni nie mogą liczyć na podobne emerytalne tygodniówki.

Endzie Kenny’emu wypomina się również, że zasiada w 6 zarządach spółek, więc i z tego źródła będzie pobierać pensje, a to wg przeciwników wysokości emerytury byłego premiera, powinno być powodem zawieszenia jego emerytury państwowej.

 

Gwoli ścisłości można powiedzieć, że nie tylko Kenny dostanie tak hojną „polityczną emeryturę”, bo i reszta posłów, o ile będą zasiadać w parlamencie przez kilkanaście lat, otrzyma podobne uposażenie emerytalne.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Dáil Éireann

TAGI POSTA
Zmiana pogody
Doskonały pomysł
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »