DUBLINskie “STONEhenge”

W samym centrum irlandzkiej stolicy pojawia się coraz więcej “skrzynek komunalnych”. Znajduje się w nich okablowanie elektryczne ulic, systemów CCTV, technologie kontrolowania ruchu ulicznego i np. system lokalizacji tramwajów.

Podobno wszystkie są niezbędne, tak więc nie można ich przenieść gdzie indziej i nie można ich umieścić pod ziemią.
Ponieważ “użytkownicy” muszą mieć do nich bezpośredni dostęp tak, aby nie naruszać podziemnych struktur w centrum miasta koligujących z np. magistralą gazową.
Jednak są miejsca “liczniejszego” ich nagromadzenia – pomijających dziedzictwo i estetykę miasta. Przykładem może być “grupa szafek” przy południowym rogu College Green naprzeciwko Trinity College.
Gdzie zwracają szczególną uwagę, ponieważ Rada Miejska Dublina planuje zbudować w tym miejscu “światowej klasy” plac pieszy i rowerowy o wartości 10 milionów euro.

Grupy “metalowych szafek”, które niektórzy określali jako “mini-Stonehenge” lub “kolekcję kartonów po mleku”, pojawiły się nie tylko w centrum Dublina, ale na całej trasie zmodernizowanej linii Luas Cross City. To chyba jest kolejne wyzwanie dla twórców “Street Art”… (P.Z)
P.S. Stonehenge – jedna z najsłynniejszych europejskich budowli megalitycznych, pochodząca z epok neolitu i brązu.
Fot/Tekst. Przemysław Zbieroń
Shamek w Dublinie – Radio PL

Podziel się z innymi:
Można robić zdjęc
90 proc. młodych Po
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »