Droższe ogrzewanie domu

Podziel się z innymi

Tej zimy zapłacimy więcej za ogrzanie domu, a koszt będzie wyższy o około 1/3 w porównaniu do opłat ubiegłorocznych.

 

Gospodarstwo domowe zapłaci za olej opałowy średnio o 300 € więcej, niż miało to miejsce w roku ubiegłym, a wszystko za sprawą cen, które wzrosły o 29,3% w okresie ostatniego roku. Niestety festiwal podwyżek cen oleju opałowego dopiero się rozpoczyna i nie jest wykluczone, że ceny wzrosną jeszcze bardziej, a wpływ na tę sytuację będzie miał ruch na rynkach hurtowych, gdzie ceny surowca nie są obecnie stabilne.

CSO podaje, iż w lipcu ceny oleju opałowego nieco spadły, ale są i tak znacznie wyższe od ubiegłorocznych, więc nawet zapobiegliwi, którzy już wcześniej zaopatrzyli się w paliwo do ogrzania domu, zapłacą w tym roku więcej.

 

W związku z tym 1000 litrów oleju opałowego jest obecnie droższe od tej samej ilości zakupionej w roku 2017 o 160 €, a to da nam średnią kwotę zakupu 750 €. W roku ubiegłym za 1000 litrów oleju do opalania domowych pieców zapłacić trzeba było średnio 550-590 euro, czyli różnica jest znaczna.

W wyborze najtańszego dostawcy oleju opałowego może pomóc nam porównywarka internetowa Cheapestoil.ie, a tam znaleźć można aktualne oferty, gdzie 1000 litrów oleju opałowego kosztuje od 690 € do 752 €.

Bogdan Feręc

Źr: CSO

Debby uderzy w sobot
Wielka Brytania wzyw
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »