Doskonały pomysł

Rada Hrabstwa Dun Laoghaire Rathdown wpadła na doskonały pomysł, a ten implementowany w całym kraju, rozwiąże problemy posiadaczy samochodów elektrycznych.

 

Rada Hrabstwa wymyśliła, jak rozwinąć sieć punktów ładowania samochodów, a co ważniejsze, już rozpoczęła prace, które w ciągu najbliższych dwóch lat, przystosują wszystkie latarnie hrabstwa do ładowania samochodów elektrycznych.

Tak, właśnie uliczne latarnie zostaną wykorzystane do rozwinięcia sieci punktów ładowania samochodów, co jeszcze przed rozpoczęciem realizacji projektu, okrzyknięto pomysłem, który całkowicie zmieni sytuację w kraju.

 

Mówi się, iż przenosząc pomysł Dun Laoghaire Rathdown do innych miast i miasteczek w Irlandii, bez budowania specjalnej infrastruktury, w szybkim czasie można uruchomić tysiące miejsc do poboru niezbędnej samochodom elektrycznym energii.

 

Latarnie wyposażone będą w specjalne niewielkie urządzenia, które przystosują prąd sieciowy do wymagań samochodowych akumulatorów, a jednocześnie specjalny przewód, aby możliwe stało się połączenie latarni z wozem.

W tym dobrym rozwiązaniu jest również informacja, która z całą pewnością mniej będzie cieszyć posiadaczy samochodów elektrycznych, ponieważ ładownie nie będzie darmowe.

 

Latarnie wyposażone będą w urządzenia do pobierania opłat, które należy uiścić przed rozpoczęciem ładowania samochodu.

 

Program Rady Hrabstwa Dun Laoghaire Rathdown wspierany jest przez ministra komunikacji Denisa Naughtena, który powiedział, iż trzeba go potraktować pilotażowo, a jeżeli ta forma się sprawdzi, wprowadzona zostanie w całym kraju.

Bogdan Feręc

Źr: Rada Hrabstwa Dun Laoghaire Rathdown

Zdj: Pixabay.com

Podziel się z innymi
Enda Kenny za rok…
Polskie Pospolite Ru
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »