Dom za 1 €

Jedna z wiosek na Sardynii zaproponowała sprzedaż domów we włoskiej Ollolai, a cena wydaje się niezwykle atrakcyjna, bo wynosi zaledwie 1 €.

 

Inicjatywa jest odpowiedzią na wyludnianie się wioski, a pierwszy raz możliwość zakupu domu za 1 € wprowadzono w 2015 roku. Jak mówi burmistrz Ollolai Efisio Arbau obecnie do kupienia jest 200 domów, a lokale są w różnej kondycji.

Można więc nabyć dom, który wymaga jedynie niewielkich prac renowacyjnych, ale też taki, w którym generalny remont będzie niezbędny.

 

Niestety jest też haczyk i do zakupu będą dopuszczone osoby, które skłonne są zainwestować w remonty od 20 do 30 tysięcy euro, co pozwoli na odbudowę domów. Osoba, która kupi dom na Sardynii, będzie musiała się też podczas podpisywania umowy zobowiązać do odnowienia nieruchomości w czasie do trzech lat.

 

Termin składania ofert mija 7 lutego 2018 roku, więc czasu nie zostało dużo, ale pamiętajmy, że cena w porównaniu do irlandzkich cen domów jest atrakcyjna, a i klimat jakby bardziej przyjazny. (BF)

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
20 mln € kary za n
Mężatkom nie opła
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Translate »