Dilerskie riksze

Pomimo prowadzonych przez Gardę cyklicznych akcji, które wymierzone były w rikszarzy sprzedających narkotyki, proceder kwitnie.

 

Ostatnia operacja policji nie była udana i okazało się, że wyeliminować z dublińskich ulic handlarzy narkotyków, nie sposób, co pokazane zostało w telewizji RTÉ. Akcja przeciwko rikszarzom, bo to oni m.in. rozprowadzają narkotyki, prowadzona jest od 18 miesięcy, mówią policjanci, a wydawało się, że wszyscy dilerzy, trafili już za kratki.

Prowokacja dziennikarska odbywała się w piątek, osiem dni temu, natomiast z emitowanego w telewizji RTÉ reportażu, wynika, że to tylko czcze gadanie funkcjonariuszy i dziennikarzom, którzy wcielili się w nabywców narkotyków, udało się kupić „prochy” bez żadnego problemu. Jak pokazane było ukrytą kamerą, dziennikarzom w zaledwie 4 minuty udało się znaleźć odpowiednią osobę, a ta bez ceregieli sprzedała im żądaną ilość narkotyku.

Dodajmy, iż rzecz działa się na skrzyżowaniu Grafton Street i Stephen’s Green, czyli w samym sercu miasta.

 

Co ciekawe, dziennikarze swoją prowokację przeprowadzili w dwa tygodnie po dużej akcji policji, która miała wyeliminować z ulic drobnych handlarzy narkotyków. Główne działania policji skoncentrowały się wtedy na stołecznych rikszarzach, a Garda odtrąbiła sukces.

Mówiono wtedy, iż działania operacyjne przyczyniły się w zaledwie półtora roku do zatrzymania prawie 150 osób, z czego znakomita większość była kierowcami riksz.

Policjanci dodali również, iż część z ówcześnie zatrzymanych osób, nie była im nieznana, ponieważ już wcześniej, zatrzymywano niektórych z nich i to dokładnie za to samo przestępstwo.

 

W reportażu jeden z handlarzy mówi też o cenach za posiadany w sprzedaży towar i np. pigułka extasy kosztować miała 10 €, natomiast jeden gram kokainy 100 €. Dziennikarze zdecydowali się na zakup kokainy, którą następnie przekazali policjantom, a ci po zbadaniu jej składu i szczegółowym opisaniu, komisyjnie zniszczyli.

An Garda Siochána dodaje, iż poza 147 aresztowaniami, przeprowadzono również rewizje w mieszkaniach rikszarzy, gdzie odkryto znaczne ilości narkotyków przygotowanych do sprzedaży.

 

Policyjna akcja trwa i trwa mać, jak zapewnia bardzo wysoki przedstawiciel stróżów prawa.

Bogdan Feręc

Źr: RTÉ/Garda

Zdj: RTÉ – Prime Time

Podziel się z innymi
Odzyskane wynagrodze
Cierpliwości racz n
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »