Debby uderzy w sobotę

Można się zastanawiać, czy burza huraganowa Debby, której ogon zacznie oddziaływać na Irlandię w sobotę, będzie taka zła dla kraju?

 

Wg Met Éireann resztki tropikalnej burzy huraganowej Debby, już jutro przyniosą Irlandii spore opady deszczu, który nawiasem mówiąc, jest bardzo potrzebny. Niestety ilość opadów może być bardzo duża, co prawdopodobnie wywoła lokalne podtopienia i niewielkie powodzie, a przyczyną będzie spieczona ziemia, której chłonność jest obecnie ograniczona.

Apogeum burzy Debby przypadnie na niedzielę i wtedy właśnie będzie padać i wiać najmocniej. Ciężkie opady przewidywane są dla Connacht, West Munster i West Ulster, ale deszcz pojawiać się będzie też w innych częściach kraju.

 

Piątek rozpocznie się całkiem przyjemnie, informuje Met Éireann, jednak z upływem dnia pogoda zacznie się psuć i zacznie mocniej wiać. Obszar złej pogody wkroczy nad Irlandię z północy i przemieszczać się będzie w kierunku zachodnim oraz do centrum.

Sobota to dzień wilgotny i wietrzny, a i temperatury nie przekroczą dwudziestej kreski na termometrze. Silne opady oczekiwane są już we wczesnych godzinach popołudniowych, a w nocy na wybrzeżu Atlantyku możliwe są ulewy.

 

Niedziela to lekki wzrost temperatury, znacznie większa ilość opadów, a i silniejszy wiatr, który z południowego zachodu zapewni 22-stopniami komfort termiczny.

 

Przyszły tydzień mieszany z temperaturami nieco powyżej 20 stopni Celsjusza.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Podziel się z innymi:
I znowu było droże
Droższe ogrzewanie
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »