Darmowy internet w Irlandii?

To okazuje się całkiem realne, ponieważ Komisja Europejska uruchomiła właśnie nabór aplikacji, które pozwolą na uruchomienie darmowego Wi-Fi.

 

Bezpłatne sieci Wi-Fi będzie można uruchamiać w miejscach publicznych, ale też w bibliotekach, ośrodkach zdrowia i muzeach, a na program zarezerwowano ponad 120 mln €. Program jest kontynuacją działań rozpoczętych w roku ubiegłym, a potrwa do 2019 roku.

Każdy z ubiegających się podmiotów, a mogą to być np. urzędy miast i gmin oraz instytucje pozarządowe, może otrzymać grant w wysokości 15.000 €, podzielony na trzy lata.

Pieniądze z Unii Europejskiej przeznaczone są na uruchomienie internetu o dużej przepustowości transferowej, a aplikacje mogą składać społeczności od 6000 do 8000 osób.

 

Program z radością przyjął minister komunikacji Denis Naughten, który powiedział: „Cieszę się, że wreszcie mogę zobaczyć dzisiejszą wersję WiFi4EU, która wprowadzi nowe hotspoty Wi-Fi do społeczności w całym kraju. Zachęcam władze lokalne do skorzystania z tej możliwości”.

Bogdan Feręc

Źr: KE

Zdj: Pixabay.com

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Polish broadcaster T
Prawie 40% pracownik
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Translate »