Darmowy internet w Irlandii?

To okazuje się całkiem realne, ponieważ Komisja Europejska uruchomiła właśnie nabór aplikacji, które pozwolą na uruchomienie darmowego Wi-Fi.

 

Bezpłatne sieci Wi-Fi będzie można uruchamiać w miejscach publicznych, ale też w bibliotekach, ośrodkach zdrowia i muzeach, a na program zarezerwowano ponad 120 mln €. Program jest kontynuacją działań rozpoczętych w roku ubiegłym, a potrwa do 2019 roku.

Każdy z ubiegających się podmiotów, a mogą to być np. urzędy miast i gmin oraz instytucje pozarządowe, może otrzymać grant w wysokości 15.000 €, podzielony na trzy lata.

Pieniądze z Unii Europejskiej przeznaczone są na uruchomienie internetu o dużej przepustowości transferowej, a aplikacje mogą składać społeczności od 6000 do 8000 osób.

 

Program z radością przyjął minister komunikacji Denis Naughten, który powiedział: „Cieszę się, że wreszcie mogę zobaczyć dzisiejszą wersję WiFi4EU, która wprowadzi nowe hotspoty Wi-Fi do społeczności w całym kraju. Zachęcam władze lokalne do skorzystania z tej możliwości”.

Bogdan Feręc

Źr: KE

Zdj: Pixabay.com

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Polish broadcaster T
Prawie 40% pracownik
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »