Czy wiecie, że…⁉️☘️ “ROYAL (UK) BABY – MAŁY KSIĄŻĘ”

Chyba już wszyscy dowiedzieli się, że w brytyjskiej rodzinie królewskiej “przybyło”. Przyszedł na świat trzeci potomek brytyjskiej pary królewskiej. Księżna Kate urodziła syna. Chłopiec jest zdrowy – waży 8 funtów 7 uncji (8lb 7oz), czyli prawie 4 kilogramy. Jak się okazuje, to najcięższe dziecko, jakie urodziło się od lat w rodzinie królewskiej. George ważył 8lb 6oz, a Charlotte 8lb 3oz.
Zapewne zastanawiacie się – co to ma wspólnego z ciekawostkami o Polsce lub Irlandii (?). Czyżby pobito nowy rekord Guinnessa (?)
Już wyjaśniam bo właściwie waga księcia nie jest najważniejsza.
Choć na punkcie noworodka oszaleli Brytyjczycy i reszta świata, to wydarzenie ma nie tylko fantastyczny wpływ na nastroje poddanych Królowej, ale i na gospodarkę UK. Wyliczono na “trendach konsumenckich”, że samo pojawienie się maleństwa przyniesie około 100 milionów euro zysku.
Gdzie związek z Irlandią czy Polską (?!).
Tak więc przedstawiam:
Wątek irlandzki.
Nowonarodzonemu księciu nadano imiona – LOUIS Arthur Charles (“Dziecko będzie nazywane: Jego Królewska Wysokość Prince Louis z Cambridge”). Pierwsze imię nadano mu w hołdzie dla wujka Lorda Louisa Mountbattena, który zginął w zamachu bombowym IRA w 1979 roku (na łodzi rybackiej w Mullaghmore, Co. Sligo).
Wątek polski.
Podobno Księżna Kate zaszła w ciążę w Warszawie.
Bardzo poczytny dziennik “The Sun” wyliczył, że księżna Kate “musiała” zajść w ciążę w połowie lipca, czyli dokładnie wtedy, gdy razem z mężem przebywała w Polsce ze swoją pierwszą oficjalną wizytą. (P.Z)
Fot. Google
Radio PL: Shamek w Dublinie

Przemysław Zbieroń

Źr: https://www.facebook.com/ShamekwDublinie/posts/2012735002099561

Podziel się z innymi
Faughart: St Brigid'
Bądź na Fali! Spra
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »