Czy to było potrzebne Irlandii?

Brytyjski Departament Zdrowia opublikował dane dotyczące aborcji, a z tych wynika, że liberalizacja przepisów dotyczących usuwania ciąży była koniecznością w Irlandii.

 

W roku 2017 aż 3091 kobiet i dziewcząt z Irlandii udało się do Anglii oraz Walii, gdzie dokonały zabiegu aborcyjnego. Z tego natomiast wynika, iż stanowiły one 64,3% wszystkich zabiegów przerwania ciąży przez kobiety nie rezydentki Wielkiej Brytanii.

Dla uproszczenia można dodać, że każde 6 na 10 aborcji, na które w UK zdecydowały się kobiety z zagranicznym paszportem, stanowiły Irlandki.

W porównaniu do roku 2016 notuje się jednak spadek zabiegów aborcyjnych z Irlandii, bo wtedy właśnie było ich 3265.

 

Wracając do roku ubiegłego, najwięcej pań udało się do Wielkiej Brytanii w celu usunięcia ciąży z Dublina i było ich 1184.

Dla porządku brytyjskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o aborcjach z kierunku Irlandii Północnej, skąd w 2017 roku do Anglii i Walii udało się 919 kobiet.

 

Z tych danych natomiast wynika, chociaż w kraju obserwuje się w zakresie usuwania ciąży trend spadkowy, to zezwolenie na zabiegi aborcyjne było potrzebne, aby mieszkanki Irlandii miały wybór, w jaki sposób pokierują swoim życiem macierzyńskim.

Bogdan Feręc

Źr: Department of Health and Social Care UK

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Wielka Brytania pozo
Dobre wieści z ZOO
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »