Czy Brytyjczyk będzie szefem Gardy?

Rusza karuzela nazwisk przyszłego szefa An Garda Siochána, a komisja opiniująca kandydatury chce otrzymać 20 propozycji.

 

Do drugiego etapu wybranych zostanie ośmiu kandydatów, z których jeden zostanie komisarzem Gardy. Wśród kandydatów znajduje się m.in. dwóch pochodzących z Wielkiej Brytanii, a są nimi Iain Livingstone, zastępca szefa policji w Szkocji oraz Alex Marshall zarządzający obecnie antykorupcyjną jednostką International Cricket Council.

 

Rozmowy wstępne z kandydatami przeprowadzi Public Appointments Service (PAS), która przedstawi ostateczne kandydatury, a następnie złoży do rządu wniosek o powołanie na stanowisko komisarza Gardy, jednego z wytypowanych.

Co zaskakujące, o najwyższe stanowisko w An Garda Siochána ubiegają się też wysocy oficerowie z Police Service of Northern Ireland.

 

Na koniec podzielę się Państwem pewną refleksją. Zastanawia mnie, czy w Irlandii nie ma już żadnego oficera policji, który mógłby zastąpić na tym stanowisku Nóirín O’Sullivan, która złożyła swoją rezygnację z funkcji komisarza Gardy w atmosferze skandalu?

Bogdan Feręc

Źr: PAS/Garda

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Irlandzki rząd nie
Miliony euro za nic
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »