Czy Brytyjczyk będzie szefem Gardy?

Rusza karuzela nazwisk przyszłego szefa An Garda Siochána, a komisja opiniująca kandydatury chce otrzymać 20 propozycji.

 

Do drugiego etapu wybranych zostanie ośmiu kandydatów, z których jeden zostanie komisarzem Gardy. Wśród kandydatów znajduje się m.in. dwóch pochodzących z Wielkiej Brytanii, a są nimi Iain Livingstone, zastępca szefa policji w Szkocji oraz Alex Marshall zarządzający obecnie antykorupcyjną jednostką International Cricket Council.

 

Rozmowy wstępne z kandydatami przeprowadzi Public Appointments Service (PAS), która przedstawi ostateczne kandydatury, a następnie złoży do rządu wniosek o powołanie na stanowisko komisarza Gardy, jednego z wytypowanych.

Co zaskakujące, o najwyższe stanowisko w An Garda Siochána ubiegają się też wysocy oficerowie z Police Service of Northern Ireland.

 

Na koniec podzielę się Państwem pewną refleksją. Zastanawia mnie, czy w Irlandii nie ma już żadnego oficera policji, który mógłby zastąpić na tym stanowisku Nóirín O’Sullivan, która złożyła swoją rezygnację z funkcji komisarza Gardy w atmosferze skandalu?

Bogdan Feręc

Źr: PAS/Garda

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Irlandzki rząd nie
Miliony euro za nic
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Translate »