Ciepło, ale…

Ciepły, ale wilgotny front kształtować będzie w najbliższych dniach pogodę w Irlandii, a tę można uznać za typową, czyli deszcz nas nie opuści.

 

Piątek pochmurny z niewielkimi przejaśnieniami, ale możliwe są też mżawki lub przelotne opady deszczu. Najwyższe temperatury i to w zależności od regionu wyniosą 13 do 17 lub nawet 19 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na północy, a centrum i południe, cieszyć się będzie całkiem przyjemnymi wartościami temperatur. Wiać będzie lekko z południowego-zachodu.

 

Sobota poprawi nam nieco nastroje, bo to i więcej słońca, a i opady odejdą na północ kraju. Więcej zachmurzeń u wybrzeży Atlantyku, ale centrum, południe i wschód kraju, powinno się cieszyć długimi okresami ze słońcem. Temperatury od 15 do 20 stopni, a wiatr południowy słaby. Wieczorem od zachodu nad Irlandię nasuną się deszczowe chmury i stopniowo przykryją cały kraj.

 

Nocne opady przeciągną się do niedzielnego popołudnia, a nie jest wykluczone, iż pozostaną przez cały dzień. Rozpogodzenia możliwe na południu wyspy, ale i tam przelotnie popada. Wiatr słaby z północnego-zachodu, a to zwiastuje obniżenie temperatury. Termometry w niedzielę pokażą maksymalnie 17 stopni Celsjusza.

 

Poniedziałek z deszczem na zachodzie kraju.

Bogdan Feręc

Źr: Met Éireann

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Just one week to go
Komisja Europejska b
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »