Budownictwo w rozkwicie

Najnowszy indeks Ulster Bank Purchasing Managers Construction wykazuje ponowne wzrosty, a to oznacza, że budownictwo rozwija się w doskonałym tempie.

 

Cały sektor budowlany notuje obecnie wysoką, rosnącą aktywność, a za maj wyrażona została 61,8 punktami. W porównaniu w kwietniu tego roku indeks PMI dla sektora budowlanego wynosił 60,7 pkt, więc trend wzrostowy jest wyraźny.

Ulster Bank dodaje, iż maj był już drugim miesiącem z rzędu, w którym wskaźnik rosły, a i były to najwyższe wzrosty w okresie jednego roku.

Maj 2018 r. był także 57 miesiącem wzrostowym w całej branży budowlanej, a obejmującej budownictwo mieszkaniowe, komercyjne i budowy inżynieryjne.

 

W ostatnim miesiącu sektor budowlany dokonywał też znacznie więcej zakupów materiałowych, a i najszybciej tworzył nowe miejsca pracy, informuje Ulster Bank.

 

O ile bardzo dobrze ma się obecnie budownictwo mieszkaniowe, w tym prywatne oraz komercyjne, to działalność inżynierii lądowej i wodnej, którą przede wszystkim finansuje państwo, notowała w maju nieznacznie spadki.

Bogdan Feręc

Źr: Ulster Bank

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Nadal opłaca się s
To nie była awaria
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »