Brutalny atak na nastolatkę: Kopali po twarzy, uderzali głową w beton…

Troje nastolatków aresztowanych po brutalnym ataku na 16-letnią dziewczynkę. Wideo nagrane przez świadka napaści, zostało udostępnione w mediach społecznościowych i wywołało ogromne oburzenie wśród intrernautów.

 

16-latka została pobita przez dwie inne nastolatki na wybrzeżu Bangor w hrabstwie Down, w piątek około godziny 19:30.

Podczas dwuminutowego wideo, które zostało udostępnione na Facebooku można zobaczyć, że ofiara była bardzo silnie uderzana pięściami w twarz, kopana, szarpana za włosy, a napastniczki wielokrotnie uderzały jej głową w beton. W ataku uczestniczy także nastoletni chłopak, który- w trakcie, gdy 16-latka była bita przez napastniczki- zachęcał je do dalszych ataków i polewał ofiarę piwem.

 

Główny inspektor policji, Gerry McGrath, powiedział, że personel medyczny nie był w stanie wykonać zdjęć rentgenowskich ofiary: „Dziewczynka jest leczona w szpitalu, ale jej obrażenia są tak poważne, że personel medyczny nie będzie w stanie wykonać zdjęć rentgenowskich jej twarzy aż do przyszłego tygodnia. Zidentyfikowaliśmy wszystkich podejrzanych i aresztowaliśmy trzy osoby”.

 

16-letnia dziewczyna, która została aresztowana pod zarzutem napaści powodującej poważne obrażenia ciała została już zwolniona za kaucją.

17-letni chłopak został aresztowany pod zarzutem spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i podżegania do przestępstwa. Obecnie przebywa w areszcie policyjnym. Podobne zarzuty przedstawiono kolejnej, 18-letniej napastniczce.

 

„Obrzydliwe, mordercze i barbarzyńskie. Spodziewam się solidnych działań policji. Niedopuszczalne w żadnym społeczeństwie. Dlaczego kopanie ludzi w głowę nie jest traktowane jako usiłowanie zabójstwa?”- napisał jeden z komentatorów na Facebooku.

Magdalena Graszk

 

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Polish economy grew
Irish Ferries: 10 t
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »