Bez „prawka” też się jeździ

Garda Traffic Corps mówi już o przedziwnej epidemii, jaka toczy irlandzkie drogi, a tą są kierowcy bez uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Jak ujawnia Garda, jeden na ośmiu kierowców, któremu za wcześniejsze przewinienia odebrano prawo jazdy, nie robi sobie nic z zakazu prowadzenia pojazdów i nadal porusza się samochodem po drogach.

W tej sprawie pojawił się również postulat, aby do systemu, z jakiego korzysta policja, wprowadzono wszystkie dane kierowców, a przede wszystkim, czy kierującemu odebrano uprawnienia.

To mogłoby pomóc w eliminacji z krajowych dróg i ulic osób, które albo nie mają w ogóle prawa jazdy, albo je odebrano. Obecnie patrole nie mają możliwości sprawdzenia, nawet na dobrze wyposażonych punktach kontroli, czy kierujący ma uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych, czy mówiąc, iż nie ma przy sobie „prawka”, po prostu oszukuje policjanta.

 

Oficjalne statystyki to jedno, natomiast prawdziwa skala zjawiska, to już całkiem coś innego i funkcjonariusze uważają, że po drogach porusza się znacznie większa ilość pojazdów, które prowadzą osoby bez stosownych uprawnień.

W 2017 roku ponad 2000 „kierowców” przyłapano na prowadzeniu pojazdu bez prawa jazdy, a jak mówią statystyki z tego roku, ta ilość z całą pewnością zostanie teraz przekroczona.

 

Policjanci są także rozżaleni postępowaniem sądów, przed którymi stawiają się kierujący pojazdami po dyskwalifikacji ich z dróg, bo zaledwie jeden na czterech łamiących prawo, został ponownie ukarany.

Z 362, którzy zostali przyłapani przez Gardę w ubiegłym roku na prowadzeniu samochodu bez prawa jazdy, a to zostało im wcześniej odebrane, tylko 84 doczekało się kolejnej kary.

 

Komentarz wydaje się zbędny.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: An Garda Siochána

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Posiedzenie zdominuj
Bilet na papieża
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »