Bez gotówki w Dublin Bus

National Transport Authority, już rok temu zobowiązał się do wprowadzenia bezgotówkowych płatności w stołecznych autobusach, jednak do tej pory, system działa tylko częściowo.

 

Taka sytuacja potrwa jeszcze przez dłuższy czas, a wszystko przez plan reorganizacji, brzmi komunikat. Okazuje się, że NTA wraz Dublin Bus będą zmieniać trasy, dostosowując je do wymagań podróżnych. Stworzone zostaną też korytarze autobusowe, a łącznie z tymi zmianami, bezgotówkowy system płatności.

Zmiany zawarte w programie restrukturyzacyjnym Bus Connect, rozłożone zostały na 10 lat, co pozwoli na odpowiednie przygotowanie wszystkich wariantów i założeń.

 

W związku z tym płatności z użyciem kart podróżnych (LEAP Card), a także kart płatniczych oraz za pomocą telefonów komórkowych, wprowadzone będą w pełni za dwa lata. W nowych autobusach systemy płatności bezgotówkowych montowane będą już niebawem, jednak największy problem stanowi tabor wykorzystywany obecnie, ponieważ trzeba będzie wymienić w nim zarówno czytniki, jak i ich oprogramowanie, a tego Dublin Bus chciałby uniknąć.

 

Z ciekawostek można dodać, iż w Irlandii wydano niedawno 3-milionową kartę LEAP, co bardzo cieszy zarówno transportowców, jak i Urząd Transportu. Wkrótce rozpoczną się też rozmowy z prywatnymi przewoźnikami, aby i oni włączyli się do programu LEAP, jednak na realizację tego pomysłu, możemy jeszcze trochę poczekać, bo chętnych jakby brakowało.

Obecnie LEAP Card działają w Dublinie, Cork, Galway, Limerick, Waterford i Wexford, a opłacenie podróży za pomocą „zielonej karty”, premiowane jest 20-procentową zniżką.

Bogdan Feręc

Źr: NTA/Dublin Bus

Zdj: Leap Card

Podziel się z innymi
Prawie 40% pracownik
Rzeka ścieków traf
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Translate »