Bez gotówki w Dublin Bus

National Transport Authority, już rok temu zobowiązał się do wprowadzenia bezgotówkowych płatności w stołecznych autobusach, jednak do tej pory, system działa tylko częściowo.

 

Taka sytuacja potrwa jeszcze przez dłuższy czas, a wszystko przez plan reorganizacji, brzmi komunikat. Okazuje się, że NTA wraz Dublin Bus będą zmieniać trasy, dostosowując je do wymagań podróżnych. Stworzone zostaną też korytarze autobusowe, a łącznie z tymi zmianami, bezgotówkowy system płatności.

Zmiany zawarte w programie restrukturyzacyjnym Bus Connect, rozłożone zostały na 10 lat, co pozwoli na odpowiednie przygotowanie wszystkich wariantów i założeń.

 

W związku z tym płatności z użyciem kart podróżnych (LEAP Card), a także kart płatniczych oraz za pomocą telefonów komórkowych, wprowadzone będą w pełni za dwa lata. W nowych autobusach systemy płatności bezgotówkowych montowane będą już niebawem, jednak największy problem stanowi tabor wykorzystywany obecnie, ponieważ trzeba będzie wymienić w nim zarówno czytniki, jak i ich oprogramowanie, a tego Dublin Bus chciałby uniknąć.

 

Z ciekawostek można dodać, iż w Irlandii wydano niedawno 3-milionową kartę LEAP, co bardzo cieszy zarówno transportowców, jak i Urząd Transportu. Wkrótce rozpoczną się też rozmowy z prywatnymi przewoźnikami, aby i oni włączyli się do programu LEAP, jednak na realizację tego pomysłu, możemy jeszcze trochę poczekać, bo chętnych jakby brakowało.

Obecnie LEAP Card działają w Dublinie, Cork, Galway, Limerick, Waterford i Wexford, a opłacenie podróży za pomocą „zielonej karty”, premiowane jest 20-procentową zniżką.

Bogdan Feręc

Źr: NTA/Dublin Bus

Zdj: Leap Card

Podziel się z innymi
Prawie 40% pracownik
Rzeka ścieków traf
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »