„Be In Ctrl”

Wydział Edukacji wraz z An Garda Siochána i organizacjami świadczącymi pomoc dla dzieci uruchomił stronę, która uczy bezpiecznego zachowania w internecie, a także mówi o zagrożeniach, jakie płyną z sieci.

 

O nowym medium informacyjnym dla dzieci, ale też dla rodziców, informować będą nauczyciele, a dla tych także przygotowano specjalny poradnik. Inicjatywa jest częścią szerokiego planu ochrony dzieci przed niepożądanymi zachowaniami w sieci, a także formą zabezpieczenia najmłodszych użytkowników internetu.

W kolejnej fazie programu przewidziane są spotkania policjantów z uczniami, którym funkcjonariusze przedstawią możliwe złe zachowania, jakie mogą je spotkać podczas przeglądania portali społecznościowych i użytkowania komunikatorów.

 

Prezentujący nową stronę poświęconą bezpieczeństwu dzieci w sieci, minister Richard Bruton powiedział: „… chcemy zapewnić naszym dzieciom bezpieczeństwo w internecie”. Wspólnie z ministrem wystąpił specjalista ds. przestępczości specjalnej John O’Driscoll, który dodał: „Podnoszenie świadomości o zagrożeniach jest niewątpliwie niezwykle ważnym aspektem walki z wykorzystywaniem dzieci w internecie”.

 

Więcej informacji na stronie: https://www.webwise.ie/beinctrl/

(BF)

Podziel się z innymi
Brexit zwiększy zag
Piloci Ryanair zastr
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Translate »