Apple ochroni naszą prywatność

Gigant technologiczny Apple zapowiedział, iż wprowadza do swoich urządzeń nowe funkcje, a te zapewnią nam bezpieczeństwo i będą chronić naszą prywatność.

 

Systemy operacyjne Apple na urządzeniach, które zostaną wyprodukowane w tym i latach kolejnych, zawierać będą funkcje, które po ich uruchomieniu, uniemożliwią śledzenie urządzeń, a i działań w sieci.

Firma podjęła taką decyzję po skandalu, jaki wybuchł z udostępnieniem danych firmie zewnętrznej przez Facebooka, a działo się to z wykorzystaniem tajnych programów śledzących. Apple dodaje, iż w ten sposób zrealizuje również unijną dyrektywę zmieniającą zasady monitorowania zachowań użytkowników Internetu, a także zabezpieczającą ich dane osobowe.

 

Zgodnie z informacją przekazaną przez Apple, w równym stopniu blokować śledzenie będą komputery stacjonarne, laptopy, tablety, jak i telefony, których systemy operacyjne oparte zostały na oprogramowaniu MacOS Mojave i iOS 12, czyli najczęściej obecnie stosowanym.

Szefostwo Apple mówi, iż ich technologia w znacznym stopniu utrudni śledzenie urządzeń, a to prowadzone było nawet od chwili potwierdzenia informacji o użytkowaniu plików „cookies” oraz naciśnięciu „buttona” komentarza.

 

Apple nie ukrywa, że w ten sposób spodziewa się również zwiększyć sprzedaż swoich urządzeń, które jako jedyne na rynku, będą oferować takie rozwiązanie.

Gigant ujawnił, iż starsze urządzenia także doczekają się funkcji blokowania śledzenia, a stanie się tak poprzez aplikację aktualizującą oprogramowanie, która wydana będzie pod koniec tego lub na początku przyszłego roku.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Apple

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Już po nich…
To będzie dramat dl
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »