, ale rząd pracuje…

Czwartek jest ostatnim dniem pracy posłów w Dáil, czyli od jutra parlamentarne wakacje, chociaż Seanad będzie obradował jeszcze w przyszłym tygodniu.

 

Idą, to i dobrze, bo skończą się kłótnie, które w ostatnich miesiącach słyszane były na sali plenarnej, ale na łamy prasy wraca dyskusja, czy dwa miesiące wakacji dla posłów i senatorów, to odpowiednia ilość czasu wolnego?

Parlamentarzyści tłumaczą w takich przypadkach, że przecież nadal pracują w swoich okręgach wyborczych, pooznacza spotkania z wyborcami, a i pracę na rzecz regionów.

 

Tu niekiedy można mieć wątpliwości, bo tak, jak miało to miejsce w roku ubiegłym, dziennikarze jednej z gazet, próbowali odnaleźć pracujących w regionach posłów. W wielu przypadkach się to nie udało, chociaż biura poselskie działały, ale tylko sekretariat, więc o spotkaniu z parlamentarzystą nie mogło być mowy.

Niech pozostaną tajemnicą, którzy z posłów nieosiągalni byli przez lipiec, sierpień i połowę września w swoich biurach w regionie, ale było ich 42.

 

Co istotne, w tym roku wakacje parlamentarne są także bardzo długie, bo zaczynają się dzisiaj, a skończą w połowie września, więc ponad dwa miesiące, wybrańcy narodu będą na naszym garnuszku, bo nie będzie można ich kontrolować.

 

Trochę inaczej wygląda sprawa z rządem, a ten będzie pracował bez żadnych przerw, nie licząc rotacyjnych urlopów ministrów, gwoli ścisłości można dodać, że ci także są parlamentarzystami. Premier Leo Varadkar zapowiedział, iż o ile zajdzie taka potrzeba, to nie zawaha się odwołać ministra z urlopu, aby pełnił zaszczytną służbę dla społeczeństwa.

 

W takich chwilach mam ochotę zostać posłem i pełnić mandat w regionie. Przyszła mi też taka myśl, że przecież słowo „region” jest bardzo pojemne, więc posłowie mogą mówić prawdę, bo przecież nie mówią, w jakim rejonie pełnią mandat posła lub senatora.

Na Wyspach Kanaryjskich też są przecież wyborcy z Irlandii. 😉

Bogdan Feręc

Podziel się z innymi:
Totalny koniec z nie
[VIDEO] Podejrzany o
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »