Aborcja to holokaust

Wysoki rangą członek Demokratycznej Partii Unionistów i były minister zdrowia porównał przepisy aborcyjne w Wielkiej Brytanii z holocaustem.

 

Działacz antyaborcyjny Jim Wells poczynił te uwagi w związku z rosnącymi wezwaniami do reformy prawa w Irlandii Północnej, gdzie aborcja jest zakazana we wszystkich, ale nie wyjątkowych okolicznościach.

Po słowach krytyki, jakich doczekała się wypowiedź na falach BBC Radio Ulster pan Wells, powiedział, iż jego wypowiedź została źle zrozumiana i porównanie dotyczyło wyłącznie liczb, a nie wydarzenia.

 

Słowa członka DUP wpisują się jednak w prezentowany przez Demokratyczną Partię Unionistów pogląd, iż nie może być ich zgody na liberalizację prawa aborcyjnego w Irlandii Północnej, co kilka dni temu powiedziała szefowa ugrupowania Arlene Foster.

Sam Jim Wells w późniejszej wypowiedzi, który tłumaczył swoje własne słowa, stwierdził, że w Szkocji i Walii, gdzie prawo aborcyjne jest bardzo łagodne, usunięto podobną liczbę ciąż do ilości Żydów, którzy zginęli w okresie II wojny światowej, a to jest chyba gorsze od holokaustu i fali nazizmu, jaka miała miejsce w Europie.

Wg działacza DUP to, co dzieje się obecnie w Wielkiej Brytanii, a związane jest z aborcją, przypomina działania nazistów, którzy chcieli „wytępić naród wybrany”.

 

Wcześniej Wells znany był już z tak ostrych wypowiedzi, a jedna z nich pozbawiła go nawet stanowiska w DUP, kiedy powiedział, iż przez łagodne przepisy aborcyjne w Wielkiej Brytanii „życie straciło 9,2 mln ludzi od 1967 roku. To w rzeczywistości więcej niż liczba osób zamordowanych w obozach koncentracyjnych w Auschwitz i Buchenwaldzie”, dodał.

Jim Wells dodał też, iż nadal jest przekonany, że jego pogląd jest słuszny, „ponieważ te ludzkie istoty zostały zabite”.

 

W sprawie referendum aborcyjnego w Irlandii Północnej debatowała już brytyjska Izba Gmin – niższa izba dwuizbowego parlamentu Wielkiej Brytanii, która wraz z rządem uznała, iż to politycy Północy powinni zdecydować, czy referendum powinno zostać zorganizowane i to nawet podczas trwającego impasu politycznego oraz braku rządu Irlandii Północnej.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: BBC

Podziel się z innymi
Bezrobocie w Irlandi
Własny dom w Irland
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »