55 aresztowanych w jednej operacji

Garda poinformowała o zakończeniu jednej z akcji o kryptonimie „Storm”, w której udało zatrzymać się ponad pięćdziesięciu przestępców i osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

 

Operacja przeprowadzona została w hrabstwie Kilkenny i obejmowała swoim działaniem 19 rewizji domów i innych miejsc, gdzie wcześniejsze ustalenia wywiadowców dały uzasadnione podejrzenia o prowadzeniu nielegalnej działalności.

Policjanci wraz z funkcjonariuszami Regionalnej Jednostki Wsparcia Zbrojnego zatrzymali osoby łączone z napadami, kradzieżami, oszustwami, rabunkami, włamaniami oraz w sprawach związanych z przestępczością narkotykową, a także kilka osób, za którymi wydano listy gończe.

 

Ogółem 39 osób zatrzymanych zostało za popełnienie przestępstw, natomiast kolejne 16 na podstawie nakazu zatrzymania. Aresztowani przebywają obecnie na posterunkach i w aresztach, a w większości przypadków wydano już nakazy tymczasowego aresztowania, a Sąd Rejonowy w Kilkenny wyraził zgodę na takie działania.

W kilku przypadkach prowadzone są jeszcze czynności śledcze, ale z zapowiedzi prokuratury wiemy, że i te osoby nie mogą liczyć na możliwość odpowiadania przed sądem z wolnej stopy. (BF)

Podziel się z innymi
Nękanie online będ
Ryanair ostrzega prz
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Translate »