28% kobiet przyznaje, że doświadczyły przemocy z rąk partnera

Według danych udostępnionych przez organizację Women’s Aid ponad 1/4 kobiet była, lub jest, ofiarami przemocy domowej. Niestety 1/3 tych ofiar twierdzi, że nie znalazła pomocy i wsparcia po zgłoszeniu przestępstw na Gardzie.

 

Roczny raport wykazał, że około 16 000 kobiet było ofiarami przemocy domowej. Odnotowano również  3 500 przypadków znęcania się nad dziećmi.

Women’s Aid wezwał rząd do poprawy sposobu, w jaki system wymiaru sprawiedliwości pomaga ofiarom oraz do przeprowadzenia lepszych szkoleń dla pracowników Gardy.

Dyrektor Women’s Aid, Margaret Martin, przedstawiła wstrząsające historie kobiet, które w minionym roku zwróciły się o pomoc do organizacji.

Dyrektor powiedziała: „Rodzaj przestępstw, o których słyszymy obejmuje przemoc fizyczną, pobicia kobiet, duszenie i inne szokujące przypadki znęcania się nad tymi kobietami, które w rezultacie wymagały hospitalizacji. Wiele ofiar mówiło nam, że były bite przy pomocy różnych przedmiotów, grożono im bronią, lub biły bite w czasie, gdy były w ciąży”.

Linda Smith, menedżer całodobowego bezpłatnego telefonu zaufania dla kobiet, Helpline, twierdzi, że kobiety są bezsilne i przerażone w takich sytuacjach.Linda powiedziała: „Jeśli zadzwonisz na Gardę, a oni nie wierzą ci po przyjeździe na miejsce, lub zostawiają cię w domu z twoim oprawcą, to gdy zamykają się za nimi drzwi możesz tylko domyślać się tego, co wydarzy się dalej. I nie będzie to nic miłego”.

Magdalena Graszk

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Martwy noworodek zna
Setki kurczaków zab
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Translate »