28% kobiet przyznaje, że doświadczyły przemocy z rąk partnera

Według danych udostępnionych przez organizację Women’s Aid ponad 1/4 kobiet była, lub jest, ofiarami przemocy domowej. Niestety 1/3 tych ofiar twierdzi, że nie znalazła pomocy i wsparcia po zgłoszeniu przestępstw na Gardzie.

 

Roczny raport wykazał, że około 16 000 kobiet było ofiarami przemocy domowej. Odnotowano również  3 500 przypadków znęcania się nad dziećmi.

Women’s Aid wezwał rząd do poprawy sposobu, w jaki system wymiaru sprawiedliwości pomaga ofiarom oraz do przeprowadzenia lepszych szkoleń dla pracowników Gardy.

Dyrektor Women’s Aid, Margaret Martin, przedstawiła wstrząsające historie kobiet, które w minionym roku zwróciły się o pomoc do organizacji.

Dyrektor powiedziała: “Rodzaj przestępstw, o których słyszymy obejmuje przemoc fizyczną, pobicia kobiet, duszenie i inne szokujące przypadki znęcania się nad tymi kobietami, które w rezultacie wymagały hospitalizacji. Wiele ofiar mówiło nam, że były bite przy pomocy różnych przedmiotów, grożono im bronią, lub biły bite w czasie, gdy były w ciąży”.

Linda Smith, menedżer całodobowego bezpłatnego telefonu zaufania dla kobiet, Helpline, twierdzi, że kobiety są bezsilne i przerażone w takich sytuacjach.Linda powiedziała: “Jeśli zadzwonisz na Gardę, a oni nie wierzą ci po przyjeździe na miejsce, lub zostawiają cię w domu z twoim oprawcą, to gdy zamykają się za nimi drzwi możesz tylko domyślać się tego, co wydarzy się dalej. I nie będzie to nic miłego”.

Magdalena Graszk

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Martwy noworodek zna
Setki kurczaków zab
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »