11 milionów wciąż do odebrania

Kampania przeciwko opłatom za wodę trwała długo, ale została wygrana, jednak zastanawiające jest, dlaczego nie wszyscy odebrali jeszcze należne im pieniądze?

 

Z danych Irish Water wynika, że ponad 43.000 klientów nie zgłosiło się jeszcze po odbiór pieniędzy, a to kwota niemała, bo daje ogółem 11 mln €. Irish Water dodaje też, iż nie są obecnie w stanie określić, do kogo mają trafić pieniądze, więc każda z osób, która opłaciła rachunek za wodę, powinna poinformować spółkę, iż taki zwrot się jej należy.

Pieniądze nie mogą być oddane z różnych powodów, a do najczęściej spotykanych należą te związane ze zmianą adresu, ale i danych osobowych.

Do tej pory zwrócono już większość pieniędzy, dodaje dział księgowy Irish Water i 177.535,103 mln € powróciło na konta płatników.

 

Niewypłaconymi pieniędzmi zainteresowała się opozycja i poseł Fianna Fáil Darragh O’Brien zapytał ministra budownictwa, w jaki sposób zostaną spożytkowane pieniądze, jeżeli nie uda się odnaleźć ich właścicieli?

Wg Ministra Murphy’ego, nie ma jeszcze planów wykorzystania tych pieniędzy i najprawdopodobniej zostaną one na kontach Irish Water, a będą odliczone od ewentualnych późniejszych rachunków, o ile takie w ogóle się pojawią.

Minister zachęcał też wszystkie osoby, które opłacały rachunki za wodę, a nie starały się jeszcze o ich zwrot, aby podały swoje dane kontaktowe Irish Water, która dokona płatności na ich rzecz.

 

Rzecznik Irish Water powiedział:

Każdy klient, który uważa, że ​​jest uprawniony do zwrotu pieniędzy i jeszcze go nie otrzymał, powinien skontaktować się z Irish Water pod numerem 1850 448 448.

Bogdan Feręc

Źr: Irish Water/Gov.ie

Zdj: IW

Podziel się z innymi
Sztandarowy projekt
Ogromny meczet jedna
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Translate »