11 milionów wciąż do odebrania

Kampania przeciwko opłatom za wodę trwała długo, ale została wygrana, jednak zastanawiające jest, dlaczego nie wszyscy odebrali jeszcze należne im pieniądze?

 

Z danych Irish Water wynika, że ponad 43.000 klientów nie zgłosiło się jeszcze po odbiór pieniędzy, a to kwota niemała, bo daje ogółem 11 mln €. Irish Water dodaje też, iż nie są obecnie w stanie określić, do kogo mają trafić pieniądze, więc każda z osób, która opłaciła rachunek za wodę, powinna poinformować spółkę, iż taki zwrot się jej należy.

Pieniądze nie mogą być oddane z różnych powodów, a do najczęściej spotykanych należą te związane ze zmianą adresu, ale i danych osobowych.

Do tej pory zwrócono już większość pieniędzy, dodaje dział księgowy Irish Water i 177.535,103 mln € powróciło na konta płatników.

 

Niewypłaconymi pieniędzmi zainteresowała się opozycja i poseł Fianna Fáil Darragh O’Brien zapytał ministra budownictwa, w jaki sposób zostaną spożytkowane pieniądze, jeżeli nie uda się odnaleźć ich właścicieli?

Wg Ministra Murphy’ego, nie ma jeszcze planów wykorzystania tych pieniędzy i najprawdopodobniej zostaną one na kontach Irish Water, a będą odliczone od ewentualnych późniejszych rachunków, o ile takie w ogóle się pojawią.

Minister zachęcał też wszystkie osoby, które opłacały rachunki za wodę, a nie starały się jeszcze o ich zwrot, aby podały swoje dane kontaktowe Irish Water, która dokona płatności na ich rzecz.

 

Rzecznik Irish Water powiedział:

Każdy klient, który uważa, że ​​jest uprawniony do zwrotu pieniędzy i jeszcze go nie otrzymał, powinien skontaktować się z Irish Water pod numerem 1850 448 448.

Bogdan Feręc

Źr: Irish Water/Gov.ie

Zdj: IW

Podziel się z innymi
Sztandarowy projekt
Ogromny meczet jedna
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »