11-latek zgwałcił 9-latkę

Garda bada sprawę 9-letniej dziewczynki, która prawdopodobnie została zgwałcona przez 11-letniego chłopca z hrabstwa Laois.

Dziewczynka została rzekomo zgwałcona na polu w niedzielę wielkanocną, 1 kwietnia. Śledztwo zostało wszczęte po tym, jak kobieta przechodząca obok zobaczyła dzieci i zabrała 9-latkę w bezpieczne miejsce.

Kobieta zawiadomiła Gardę o tym, co zobaczyła. Oficerowie prowadzący dochodzenie potwierdzili, że toczy się śledztwo w sprawie rzekomego incydentu. Rzecznik Gardy powiedział: “Garda z hrabastwa Laois bada rzekomą napaść na tle seksualnym, która miała miejsce 1 kwietnia 2018 roku. Na tym etapie nie możemy podać żadnych szczegółów, bo nadal trwają przesłuchania”.

Wiadomo jednak, że 9-latka została przebadana, w celu stwierdzenia czy rzeczywiście została wykorzystana przez chłopca.

Zgodnie z obowiązującym prawem irlandzkim, istnieją trudności z aresztowaniem i zatrzymaniem małoletnich poniżej 16 roku życia, nawet pod zarzutem zgwałcenia osoby w wieku 10-12 lat. Możliwe jest jednak, że chłopcu mogą zostać przedstawione zarzuty, lub sprawa zostanie rozpatrzona przez Tusla- Agencję ds. Dzieci i Rodziny, w zależności od konkretnych okoliczności i zrozumienia przez dzieci powagi zdarzenia.

Magdalena Graszk

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Irlandia się rozpad
Bezrobotni będą sp
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »