100 wydarzeń w 42 miejscach. Sprawdź, co będzie się działo podczas Nocy Muzeów w Łodzi 2018

Tegoroczna Noc Muzeów w Łodzi odbędzie się w nocy z 19 na 20 maja 2018 r. Łódzkie instytucje biorące udział w akcji zapowiadają liczne atrakcje: wystawy, kreatywne warsztaty, spacery oraz pokazy.

 

 

– Przyzwyczailiśmy się już do tego, że jest to noc, w której obejrzeć możemy znacznie więcej niż na co dzień. Nie rozczarujemy łodzian w czasie zbliżającej się nocy. Mamy kilka niespodzianek, bo w tegoroczną edycję włączyły się również instytucje, które zazwyczaj z kulturą nie mają wiele wspólnego. Debiutuje np. Sąd Okręgowy przy pl. Dąbrowskiego – zapowiada wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

Budynek sądu podziwiany głównie z zewnątrz udostępniony zostanie zwiedzającym, którzy będą także mieli okazję spotkać się z sędziami opowiadającymi o swojej pracy i najciekawszych sprawach. Będzie to także niepowtarzalna okazja do obejrzenia sali znanej z filmu Jerzego Hofmana “Znachor”.

Łódzkie muzea również zaskoczą swoją ofertą. Centralne Muzeum Włókiennictwa udostępni zwiedzającym pięć wystaw, m.in. otwartą niedawno wystawę poświęconą kreacjom znanego projektanta mody Christiana Diora oraz innych paryskich twórców mody. Goście CMW będą także mogli samodzielnie wykonać płócienną torbę z hasłami nawiązującymi do włókiennictwa. Centrum Dialogu im. Marka Edelmana przygotowało oprowadzanie po trwających w instytucji wystawach oraz spacer w parku im. Szarych Szeregów. Noc Muzeów to także ostatnia szansa na odwiedzenie Muzeum Kinetografii w obecnej odsłonie, bowiem w lipcu rozpocznie się modernizacja budynku. Zwiedzających pomimo rusztowań i trwającego generalnego remontu zaprasza również Muzeum Miasta Łodzi.

Wykaz atrakcji Nocy Muzeów w Łodzi 2018 dostępny jest na stronie. Kliknij

 

fot. z arch. UMŁ

Patriot24.net

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Wybory Prezydenckie
Ketogenic Diet– Ea
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »