1 na 11 osób w Irlandii nie stać na jedzenie

St. Vincent de Paul, największa organizacja charytatywna w Irlandii, poinformowała, że jedna trzecia zgłaszających się do nich osób boryka się z tak dużymi problemami finansowymi, że nie są one w stanie zakupić dostatecznej ilości produktów żywnościowych bez pomocy SVP.

 

Dr Tricia Keilthy, wiceprezes ds. Sprawiedliwości Społecznej, powiedziała: “W związku z rosnącymi kosztami wynajmu domów, oraz podwyżkami cen za prąd i ogrzewanie, rodziny często decydują się na opłacanie rachunków w pierwszej kolejności, i wtedy orientują się, że nie wystarcza im już środków finansowych na zakup jedzenia”

 

Według badań przeprowadzonych przez Vincentian Partnership for Social Justice, średni koszt „zdrowego koszyka żywnościowego” dla dwójki rodziców z dwójką dzieci w wieku szkolnym, wynosi w miastach 146 € na tydzień i 160 € na wsi.

Dane dotyczące dochodów rodzin  i warunków ich życia szacują, że 1 na 11 osób w Irlandii doświadcza poważnych problemów finansowych, jeśli chodzi o zakup żywności. Mowa jest tutaj jedynie o ekstermalnych przypadkach ubóstwa, gdzie dana osoba nie jest w stanie zakupić odpowiedniej ilości produktów spożywczych, które są konieczne w celu dostarczenia organizmowi wymaganej ilości witamin i kalorii.

 

– Oprócz wpływu złej diety na zdrowie, powinniśmy również być zaniepokojeni wpływem ubóstwa żywieniowego na wyniki społeczne, emocjonalne i edukacyjne dzieci. Kiedy dzieci chodzą do szkół głodne, ma to wpływ na ich samopoczucie, koncentrację, zdrowie, zachowanie, uczenie się i motywację – stwierdziła dr Kielthy.

St. Vincent de Paul ujawnił, że w ciągu roku wydaje 11 do 12 mln euro na zakup żywności dla potrzebujących.

 

Magdalena Graszk

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Zamyka się ostatnia
Fryzjer oferuje bezd
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »